Cursuri de inot – incepatori si avansati, 5 copii din doua centre de plasament

Dupa experientele foarte bune din aceasta vara, alti 5 copii de 8-13 ani care traiesc fara familie alaturi, in centre rezidentiale (CP Antonio si CP Micul Rotterdam), au acces acum la cursuri de inot alaturi de antrenori profesionisti in cel mai placut cadru – un bazin modern, locul perfect pentru acumulare deprinderi si stimulare abilitati la pachet cu distractie si sanatate. Multumim mult Atena Sport Club – Scoala de inot Razvan Florea, care sprijina astfel copii vulnerabili din comunitatea noastra, in programul Copii cu Viitor.

Copii cu Viitor reprezinta un program pe termen lung, extrem de transparent, conceput in beneficiul copiilor vulnerabili, initiat de Asociatia Club de Bine si Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Constanta, cu sprijinul partenerilor.

Implica-te pentru a ajuta! Avem mare nevoie de donatii (online cu cardul pe www.copiicuviitor.ro sau in cont Asociatia Club de Bine – RO28RNCB0114163388250001 – BCR), parteneriate si voluntariat, astfel incat copiii fara familie alaturi sa fie sprijiniti cat mai puternic pentru o dezvoltare corecta.